Tip na diár: Denník kresťana 2015

0
29

5e5e6f5f75080a3fbe195150888fd6c2Na trhu diárov sa objavuje katolícky diár Denník kresťana 2015. Zaujme svojim atraktívnym spracovaním. Môže poslúžiť ako jednoduchý a praktický sprievodca na ceste duchovného rastu a zároveň aj ako klasický diár pri svetských pracovných záležitostiach.

Týždenný diár ponúka orientáciu v základnej problematike, v ktorej sa potrebuje orientovať takmer každý praktizujúci kresťan: referencie na denné liturgické čítania, kalendár svätých, prehľad cirkevných a prikázaných sviatkov. Pridanou hodnotou je „návod“ na získavanie odpustkov, či už za nás samých alebo za zosnulých. Potešia tiež praktické pripomienky ako zmena času, výzvy na vykonanie si duchovných cvičení, prvé piatky…

Diár dobre poslúži aj pri modlitbe, či už uvedením krátkej osobnej modlitby, úmyslu modlitieb alebo kolónky pre úmysly sv. omší – to všetko na každý týždeň. Vždy na začiatku mesiaca čaká recenzia na jeden z knižných titulov s duchovnou tematikou, ktorá sa môže stať dobrým tipom na obohatenie duchovného života.

Z grafického hľadiska pôsobí diár veľmi príjemne, príťažlivo a moderne. Je vydaný v kvalitnej pevnej väzbe, a teda nehrozí, že sa rozpadne v polovici roka. Obsahuje záložku, ktorá by mala byť neoddeliteľnou súčasťou každého diára.

kupit-na-02Denník kresťana v sebe spája svetské s duchovným: 52 krátkych modlitieb na každý týždeň roka 2015 pripomenie jeho majiteľovi, komu patria všetky dni nášho života.