Syn s manželkou opustia zázemie a prácu, aby sa postarali o chorú mamu (svedectvo)

0
537

Milí čitatelia, text, ktorý vám dnes prinášame, je iný než texty, ktoré pre vás bežne publikujeme. Ide o list, ktorý napísal vychovávateľ nášho synčeka na rozlúčku s rodičmi detí, ktoré mu boli v školskej družine zverené. Oboch nás s manželom veľmi oslovilo rozhodnutie ísť sa starať o chorú mamu, ochota dokonca opustiť zázemie, prácu, priateľov, ktoré rokmi získali spolu s manželkou v Bratislave. Veľmi si jeho rozhodnutie vážime. Tento list sme sa rozhodli publikovať z dvoch dôvodov: ako malé svedectvo veľkej obetavosti a tiež ako snahu o malú pomoc. Pán Mackuliak si totiž spolu s manželkou momentálne hľadá v Žiline alebo blízkom okolí prácu v oblasti školstva. Ak by ste vedeli o nejakej ponuke, budeme veľmi vďační, ak ho budete priamo kontaktovať (kontakt nájdete na konci článku).

Andrea Mikolášiková, riaditeľka portálu zastolom.sk

 

List rodičom prvákov

15.11.2017

Vážení rodičia detí, ktorým som bol vychovávateľ, milí priatelia!

Dovolím si Vás osloviť takto osobne, lebo s mnohými z Vás som mal a mám skutočne osobný vzťah. Ako už viacerí viete, k 15. novembru 2017 už nebudem vychovávateľom Vašich detí. Nie preto, že by ma vyhodili. Z Bratislavy odchádzam do Žiliny spolu s manželkou z rodinných dôvodov, nakoľko mám vážne chorú mamu.

Chcem sa Vám touto cestou poďakovať za modlitby, za každé povzbudenie, ktoré som od Vás dostal. Veľmi si to vážim. S mnohými z Vás sa poznám krátko, s inými dlhé roky, no veľmi mi budú chýbať rozhovory s Vami. Vaše deti boli a sú úžasne. Veľmi mi budú chýbať. Prosím, veďte ich i naďalej k Bohu. Zahŕňajte ich láskou, ktorú každý jeden z nás potrebuje. No najmä chlapci a dievčatá v ich veku.

Prepáčte mi, ak som niekomu z Vás ublížil alebo neúmyselne uškodil. Zahŕňam Vás do svojich modlitieb a prosím, modlite sa za moju rodinu.

S priateľským pozdravom Mgr. Ján Mackuliak.

j.mackuliak@gmail.com

ZDIELAŤ
Predchádzajúci článokBlogujúci tato: Spýtaj sa
Nasledujúci článokBulletin na nedeľu – 4. adventná nedeľa
Andrea Mikolášiková
ThLic. ANDREA MIKOLÁŠIKOVÁ je vydatá, má tri deti, s rodinou žije v blízkosti Bratislavy. Študovala katolícku teológiu na Trnavskej univerzite v Bratislave a Katholieke Universiteit Leuven (Belgicko). Licenciát so špecializáciou na teológiu manželstva a rodiny získala na International Theological Institute Trumau (Rakúsko). Baví ju hľadať Boha vo všednosti i výnimočnosti (nielen) rodinného života a deliť sa s inými o svoje objavy.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno