O nás

KTO SME

Sme tím mladých ľudí, žijúcich v kresťanských manželstvách alebo ako slobodní.

Spája nás záujem o rodinu a túžba žiť vieru v plnosti v našom povolaní – v manželstve a rodinnom živote. Stránka zastolom.sk je projektom Spoločenstva Ladislava Hanusa. Mnohých z nás spája členstvo v tomto spoločenstve.

AKÁ JE NAŠA VÍZIA?

Webová stránka zastolom.sk chce sprevádzať rodiny na  ceste viery.

AKÉ SÚ NAŠE CIELE?

Chceme pomáhať manželom rásť v harmónii a jednote v Kristovi.

Zároveň chceme pomáhať rodičom vo výchove a odovzdávaní živej viery deťom.

PREČO PRÁVE ZASTOLOM.SK?

Stôl je miestom, kde sa rodina stretáva, aby jej členovia spolu stolovali, modlili sa, zhovárali sa. Chceme prispieť k tomu, aby za takýmto rodinným stolom mal Boh vždy svoje miesto.

REDAKCIA

Featured Articles
Diana HricováDiana Hricovávýkonná manažérka

Diana Hricová študuje na magisterskom stupni Katolícku teológiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. Štúdiu o Bohu a jeho láske k človeku by najradšej venovala celý život. S manželom Filipom sa tešia zo svojho prvého synčeka. Na zastolom.sk sa venuje téme duchovného sprevádzania detí, svätým ženám a všetkému možnému, čo sa jej práve dotkne.

ThLic. Andrea MikolášikováThLic. Andrea Mikolášikovášéfredaktor

je vydatá, má tri deti, s rodinou žije v blízkosti Bratislavy. Študovala katolícku teológiu na Trnavskej univerzite v Bratislave a Katholieke Universiteit Leuven (Belgicko). Licenciát so špecializáciou na teológiu manželstva a rodiny získala na International Theological Institute Trumau (Rakúsko). Baví ju hľadať Boha vo všednosti i výnimočnosti (nielen) rodinného života a deliť sa s inými o svoje objavy.

Mgr. Andrea ŽiakováMgr. Andrea Žiakováredaktorka

Mgr. Andrea Žiaková, je vydatá a má štyri deti (Terezku - 7, Ondrejka - 4 a dvojičky Máriu a Barborku - 1,5 roka). Žije v Žiline, vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Komenského. Popri radostiach a starostiach matky malých detí na materskej dovolenke pracuje pre zastolom.sk. Veľmi si váži, že môže byť súčasťou tohto zmysluplného projektu.

Mgr. Mgr. Miriam KuzárováMgr. Mgr. Miriam Kuzárovámarketingová konzultantka

Vyštudovala matematiku (Pedagogická fakultka UK) a katolícku teológiu (RKCMF UK) v Bratislave. Zúčastnila sa študijných pobytov vo Fínsku (University of Oulu) a v Izraeli (Bat Kol Institute). Po ukončení vysokoškolského štúdia pracovala ako produktový manažér v bankovej sfére. Vo vzdelávaní momentálne pokračuje postgraduálnym štúdiom teológie manželstva a rodiny na International Theological Institute v Rakúsku. Svoje dlhoročné skúsenosti v manažmente a tiež teologické vzdelanie zúročuje pri rozvoji kresťanských webových projektov. S manželom založili portál kresťanských podujatí www.vyveska.sk. Medzi jej hobby patrí zdravý životný štýl a marketing na sociálnych sieťach.

Mgr. Jana SolárováMgr. Jana Solárováredaktorka

skončila magisterské štúdium žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a bakalársky stupeň štúdia náuky o rodine na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. S manželom a dcérkou žijú v Žiline. Vo všetkom, čo život prináša, sa snaží v pokore nachádzať Božiu tvár. Okrem výchovy Klárky vidí svoje povolanie aj v tom, ukazovať na Boha ako na Toho, ktorý si zaslúži mať v rodine prvé miesto.

Ing. Marcel MikolášikIng. Marcel Mikolášikčlen redakčnej rady

Marcel pracuje ako manažér vo finančných službách. Študoval medzinárodné štúdiá, medzinárodný obchod a financie v Prahe. Okrem rodiny a práce sa venuje dobrovoľníctvu pre zastolom.sk a tiež v oblasti vzdelávania.